Katka a jej sezóna 2013.

Ciele na prvú polovicu tohtoročnej sezóny boli určené-už len bolo treba tvrdo trénovať a nesťažovať sa. ;) Prvé preteky boli v Januári (5km), kde som vyhrala moju vekovú kategóriu a spravila si chuť hneď na úvod sezóny. Postupne som sa dostala do modusu 2-3 závody za mesiac, behy na 5 a 10km a s výsledkami som bola veľmi spokojná, na všetkých pretekoch som skončila v top 3, čo mi robí veľkú radosť, ale samozrejme mojím cieľom bolo hlavne zlepšovanie osobných rekordov na týchto tratiach, pretože ako vraví coach: “Always aim for the sky!”
V marci ma čakala kvalifikácia na Peachtree Road Race-najväčší cestný 10km závod na svete. Príprava prebiehala skvele, bez komplikácií -našim cieľom bolo sa kvalifikovať do najlepšej vlny, ktorá dávala istotu bežať so svetovou špičkou. Nervozita bola veľká, hlavne deň pred závodom ale dokázali sme to: 19:15 min, nový osobák obrovská radosť že sa mi podarilo kvalifikovať do top skupiny! Nasledovalo ešte zopár menších 5km závodov a príprava na júlový Peach tree, potom, aby som to nemala príliš jednoduché, sa vyskytli rodinné udalosti kvôli ktorým som sľubne rozbehnutú prípravu musela na 6 týždňov prerušiť. Bol to príliš dlhý výpadok na to, aby som zabehla nejaký slušný čas a skúsila posunúť hodnotu osobáku pod 19 minút, ale aj tak som bola pripravená dať do toho v rámci možností všetko. Prišiel deň D a na štart sa postavilo 60 000 bežcov plných elánu, pripravených vychutnať si tento obrovský závod. Aj mojím cieľom bolo hlavne užiť si to. Užiť si to v čo najlepšom čase a dať do toho všetko, čo je v mojich silách. Asi najväčší zážitok pre mňa bolo stáť na štartovej čiare spolu s hviezdami ako napr. Lineth Chepkurui alebo Geremew Mosiret. Výsledok nakoniec nebol až taký hrozný..z 28 000 žien som skončila na 96.mieste, v mojej vekovej kategórii ma predbehlo len 11 žien. Spokojná :).
Problémy sa zdajú byt zažehnané a momentálne sa s new-wave konceptom pripravujem na môj prvý maratón v októbri, a neviem sa už ani dočkať roku 2014, ktorý bude patriť môjmu návratu k triatlonu a v ktorom absolvujem prémiový 70.3 Ironman, prvý míľnik v ceste za mojim veľkým snom menom Ironman Hawaii. :)